UMA Audioguide

UMA Rozhovor: laureátky a laureát cjch 2023

Autorky: Anežka Kořínková, Tereza Havelková

Respondenti/ky: Kryštof Brůha, Lenka Glisníková, Petra Janda, kolektiv Stony Tellers, Gabriela Těthalová

Sound design: Adam Vostárek, Tereza Havelková

Foto: Jan Kolský, Young Yu Dong

► Poslechnout na SpotifySoundclouduApple Podcasts

Potkali jsme se s oceněnými umělkyněmi a umělcem v ostravské galerii PLATO těsně před zahájením výstavy. Pětice oceněných dostala prostor k vyjádření a sdílení pocitů z roční spolupráce. Zajímaly nás dojmy z výstavy těsně před zahájením, přínosy účasti v Ceně, vystavená díla, spolupráce s kurátory a kurátorkami i Společností Jindřicha Chalupeckého a mluvili jsme také o proměnách CJCH.

Cena prošla v minulém roce transformací, která vedla k ocenění všech umělců a umělkyň vybraných odbornou porotou. Tento přístup pokračuje i v roce 2023. Laureátem a laureátkami se stala pětice, jmenovitě Lenka Glisníková, Petra Janda, Kryštof Brůha, Gabriela Těthalová a kolektiv StonyTellers. I příští ročník přinese změny a nové přístupy. Na jejich reflexi se můžete těšit za rok.

Rozhovor s laureátkami a laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého pro rok 2023 vedly za UMA Audioguide Anežka Kořínková a Tereza Havelková.

Děkujeme Společnosti Jindřicha Chalupeckého za pomoc při vzniku rozhovoru. Další informace o výstavě najdete také na jejich stránkách zde.

·